INNE ZABIEGI 

Mezoterapia - odmładzanie skóry

Mezoterapia igłowa/mikroigłowa jest wykorzystywaną od lat metodą w medycynie estetycznej i kosmetologii. Jest to za doskonała kuracja, w walce z oznakami starzenia się skóry, cellulitem, zbędną tkanką tłuszczową, czy też problemem wypadających włosów. Dodatkowo mezoterapia igłowa/mikroigłowa jest szczególnie wskazana osobom po aplikacji wypełniaczy, botoksu i kuracjach laserowych, ponieważ uzupełnia je i aktywnie wspomaga uzyskiwanie wymarzonych efektów.

 

Mezoterapia igłowa/mikroigłowa polega na podaniu w skórę specjalnie sporządzonych, sterylnych koktajli lub substancji leczniczych, przeznaczonych do walki z określonym problemem (anti-aging, poliwitamin, mieszanki z medycznym kwasem hialuronowym lub z jego czystą postacią, aminokwasów, enzymów, nukleotyd i innych).

 

Koktajle odżywiające skórę podawane są przy użyciu specjalnego urządzenia działającego na zasadzie pulsujących igieł ułatwiających dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej. Metoda ta zapewnia niezrównaną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność naprawy skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu. Kontrolowana precyzja urządzenia do mezoterapii mikroigłowej pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu. Działanie wstrzykniętych preparatów jest na optymalnym poziomie, a koktajle docierają bezpośrednio w miejsca tego wymagające. Seria zabiegów przywraca skórze jej optymalną formę, staje się lepiej natleniona, jaśniejsza i zdrowsza.

Odpowiednia pielęgnacja po wykonaniu serii zabiegów mezoterapii pozwala na utrzymanie zadowalających rezultatów przez dwa lub nawet trzy lata, pod warunkiem, że pacjent będzie poddawał się „zabiegom przypominającym” od jednego do dwóch razy w roku.

Preparaty do mezoterapii mikroigłowej dobierane są w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, uwzględniających obszar ciała (np.: twarz, dekolt, grzbiety dłoni, ramiona, uda, pośladki, skóra głowy), rodzaj cery oraz problem, z jakim metoda ma się zmierzyć.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej można wykonywać o każdej porze roku, również latem. Warto jednak podkreślić, że po terapii nie należy korzystać z sauny oraz kąpieli słonecznych przez około 5 dni.

 

W PP CLINIC stosujemy następujące preparaty: