INNE ZABIEGI 

Leczenie łysienia - peptydowa terapia włosów DR.CYJ

Peptydowa terapia włosów DR.CYJ Hair Filler to innowacyjny zabieg hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych.

Prace na tym preparatem trwały ponad 10 lat - ich zwieńczeniem jest nowa opatentowana formuła 7 rewolucyjnych peptydów i kwasu hialuronowego. Innowacyjność DR.CYJ Hair Filler to nie tylko sam jego skład, ale również nowa opatentowana technologia Przedłużonego Uwalniania Substancji Aktywnych - "Sustained Release Technology".

To zupełny przełom, jeśli chodzi o sposób dostarczania substancji aktywnych - minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych. Już pierwszy zabieg hamuje wypadanie włosów, natomiast kolejne stymulują odrastanie nowych, zagęszczają je i pogrubiają.

Działanie toksyna botulinowej polega na blokowaniu przedostawania się bodźców z nerwów do mięśni twarzy. Preparat działa tylko w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, zapobiegając tym samym skurczowi mięśni oraz marszczeniu się skóry. Prowadzi to do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry. Efekt działania toksyny pojawia się stopniowo, a przywrócenie funkcji zakończeń nerwowo mięśniowych zachodzi po około 5-6 miesiącach. Po zabiegu wyraz twarzy pacjenta nie zmienia się, natomiast zmarszczki znikają. Istotne jest, że wbrew temu, czego wiele osób się obawia, zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej w profesjonalnym gabinecie nie powoduje zamrożenia mimiki twarzy.

 

Przebieg zabiegu:

Preparat toksyny botulinowej wstrzykiwany jest w kilka wybranych miejsc na twarzy, przy użyciu jednorazowej strzykawki, zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Podczas wykonywania zabiegu pacjent powinien znajdować się z w pozycji siedzącej. Sam zabieg trwa około 15-20 minut, w zależności od liczby okolic. Preparat zaczyna działać po około 3 dniach od wstrzyknięcia, a pełen efekt leczenia może być zauważalny dopiero po tygodniu lub dwóch. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego Spektakularne efekty widać już po 2 miesiącach.

Celem osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie 4 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie.

Terapię należy powtórzyć po roku.

 

Efekt stosowania preparatu zawdzięczany jest 7 składnikom aktywnym:

Peptydowa terapia włosów przeznaczona jestnie tylko w przypadku łysienia androgenowego, ale także spowodowanego stresem, złą dietą, częstym farbowaniem lub też niewłaściwą pielęgnacją włosów i skóry głowy. Zabieg także świetnie wzmacnia włosy przed i po przeszczepie.

Pojedynczy zabieg z wykorzystaniem produktu DR.CYJ Hair Filler trwa do ok. 30 min. i polega na wykonaniu serii mikro wkłuć. Jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia, ponieważ w przeciwieństwie do mezoterapii wymaga mniej wkłuć - podawana jest niewielka ilość skoncentrowanego preparatu.