INNE ZABIEGI 

Kwas hialuronowy - wypełnianie zmarszczek

W skórze ludzkiej kwas hialuronowy jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Jego funkcją jest wiązanie wody w skórze. W skórze młodej kwas hialuronowy występuje w dużych ilościach, co powoduje zachowanie sprężystości skóry i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje, skóra starzeje się, traci zdolność wiązania wody, co powoduje powstawanie zmarszczek.

Kwas hialuronowy jest powszechnie stosowany w celu korekcji drobnych i głębokich zmarszczek, bruzd, fałdów skóry.  

Wypełnianie zmarszczek dokonuje się poprzez iniekcje w odpowiednią głębokość skóry. Różne cząsteczki żelu dopasowane są do struktury tkanki danej warstwy skóry. Zapewnia to poprawę objętości i jędrności skóry poprzez odpowiednie podnoszenie zwiotczałych tkanek. Takie działanie likwiduje widoczne objawy starzenia skóry.

Działanie kwasu hialuronowego jest długotrwałe, ale niestety po pewnym czasie przemija. Kwas hialuronowy jest rozkładany przez enzymy naszego organizmu. Dlatego efekt zabiegu utrzymuje się ok. 6-18 miesięcy. Po tym okresie kwas hialuronowy ulega naturalnej degradacji.

 

Przebieg zabiegu:

Podaje się różne odmiany kwasu hialuronowego na odpowiednią głębokość skóry w zależności od głębokości bruzdy lub zmarszczki.

Zabiegi nie wymagają specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Ponieważ kwas hialuronowy wprowadza się do skóry cienką igłą, dla podniesienia komfortu pacjenta skórę przed zabiegiem należy znieczulić. Przy płytszych zabiegach nakładany jest krem znieczulający na ok. 30 minut przed zabiegiem. Przy głębszych, np. wypełnianiu bruzd nosowo-wargowych wykonujemy znieczulenie miejscowe.

Zabieg trwa do 30 min, a efekt jest natychmiastowy. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona i obrzęknięta. Objawy te ustępują w przeciągu kilku godzin lub kilku dni, w związku z tym pacjent na 2 dzień może wrócić do swoich zajęć.

 

--- MEDYCYNA ESTETYCZNA --- ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ --- KLINIKA MEDYCYNY ESTETYCZNEJ --- GABINET MEDYCYNY ESTETYCZNEJ --- LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ --- AESTHETIC MEDICINE --- KWAS HIALURONOWY --- WYPEŁNIACZ ---