INNE ZABIEGI 

Mezoterapia - lipoliza iniekcyjna

Lipoliza jest jedną z najnowocześniejszych metod wykorzystywanych w medycynie estetycznej, która pozwala w sposób bezoperacyjny trwale i skutecznie zredukować ilość tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na wstrzyknięciu w tkankę substancji powodującej rozpuszczanie komórek tłuszczowych - mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu oraz L-karnityny lub krzemionki organicznej.

 

Zabieg lipolizy iniekcyjnej stał się popularną alternatywą dla zabiegów liposukcji – odsysania tłuszczu. Jest to obecnie bezpieczniejsza i stosunkowo tania metoda efektywnego redukowania tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała. W nowoczesnych ośrodkach medycyny estetycznej na świecie, już od wielu lat stosuje się z powodzeniem fosfatydylocholinę do modelowania sylwetki i można zauważyć, że zabieg przyjął się także na polskim rynku.

 

Fosfatydylocholina jest naturalnym składnikiem naszego organizmu (lecytyna), od dawan stosowanym w medycynie w leczeniu zatorów tłuszczowych oraz redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholat podane do tkanki tłuszczowej doprowadzają do rozpadu trójglicerydów w mechanizmie niszczenia komórek tłuszczowych. Metabolizm tłuszczu zostaje przyspieszony i wzmożony dzięki dodatkowej L-karnitynie. Poprzez wstrzyknięcie preparatów, lekarz doprowadza do zamierzonego i kontrolowanego stanu zapalnego tkanki tłuszczowej. Niechciane komórki tłuszczowe pękają, a uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi, a wraz z nią do wątroby, gdzie są rozkładane i następnie usuwane z organizmu.

 

Najbardziej widoczne efekty modelowania sylwetki osiągane są u pacjentów, u których nagromadzony tłuszcz nie ulega redukcji nawet w wyniku diety oraz fizycznej aktywności. U pacjentów z rozległą otyłością zabieg ten nie jest skuteczny. Lipoliza iniekcyjna wykonywana jest najczęściej w okolicach podbródka i brody, policzków, brzucha, ud oraz pośladków, czyli miejsc najbardziej problematycznych, często „atakowanych” przez niechciane warstwy tkanki tłuszczowej.

 

Przebieg zabiegu:

Procedura lipolizy iniekcyjnej trwa od 20 do 45 minut.

Po dezynfekcji skóry lekarz dokonuje wstrzyknięcia preparatu we wcześniej nakreślone obszary. Ukłucia wykonywane są bardzo cienką igłą, a po ich wykonaniu, w miejscu iniekcji, na skórze pojawiają się małe zaczerwienienia oraz delikatne uczucie pieczenia, które szybko ustępuje. Po zabiegu, gdy znieczulenie przestanie działać, pacjent może odczuwać pieczenie i ból będący wynikiem działania preparatu. Jednocześnie mogą się pojawić niewielkie krwiaki w miejscach wstrzyknięć lub lekki obrzęk, które są typowym objawem rozpadu komórek tłuszczowych.

 

Po zabiegu można wrócić od razu do codziennych czynności, jednak przez około 3-5 dni odczuwalny jest dyskomfort w miejscu podania preparatu. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, lipolizę można powtarzać średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych, w zależności od ilości tkanki tłuszczowej.

 

Efekt:

Efekt serii zabiegów to z reguły utrata około 4 do 5 centymetrów w obwodzie, w miejscu podania preparatu. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczą zwykle 2 lub 3 zabiegi lipolizy. Jeśli natomiast tkanka tłuszczowa jest grubsza i obfita, ilość zabiegów powinna być odpowiednio zwiększona.

Bardzo dobrym uzupełnieniem zabiegu lipolizy iniekcyjnej jest zastosowanie masażu limfatycznego, który uruchamia usuwanie tłuszczu i ułatwia jego transport przez naczynia chłonne oraz kawitacja ultradźwiękowa.

 

Zabieg lipolizy iniekcyjnej dedykowany jest osobom z:

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

 

--- LIPOLIZA --- USUWANIE TŁUSZCZU --- LIPOLIZA INIEKCYJNA --- LIKWIDACJA PODBRÓDKA --- MEZOTERAPIA --- MEZOTERAPIA IGŁOWA --- MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA --- MEDYCYNA ESTETYCZNA --- ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ --- KLINIKA MEDYCYNY ESTETYCZNEJ --- GABINET MEDYCYNY ESTETYCZNEJ --- LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ --- AESTHETIC MEDICINE ---