INNE ZABIEGI 

Toksyna botulinowa (botoks) - likwidacja zmarszczek

Redukcja zmarszczek mimicznych toksyną botulinową typu A jest bezpiecznym i zarazem skutecznym zabiegiem, posiadającym szerokie spektrum zastosowania. Zabieg z użyciem preparatu toksyny botulinowej polega na podaniu jej małej dawki do wybranych miejsc na twarzy, dzięki czemu likwidujemy zmarszczki wywoływane przez nadmierne napięcie mięśni.

 

Toksyna botulinowa, potocznie zwana botoksem, jest toksyną biologiczną wytwarzaną przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. Jest ona jest najsilniejszą ze znanych toksyn biologicznych. Obecnie znamy 7 typów antygenowych toksyny oznaczonych od A – G. Kosmetyczne zastosowanie ma oczyszczona postać toksyny botulinowej, która rozwija się w specjalnie stworzonych do tego warunkach.

Działanie toksyna botulinowej polega na blokowaniu przedostawania się bodźców z nerwów do mięśni twarzy. Preparat działa tylko w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, zapobiegając tym samym skurczowi mięśni oraz marszczeniu się skóry. Prowadzi to do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry. Efekt działania toksyny pojawia się stopniowo, a przywrócenie funkcji zakończeń nerwowo mięśniowych zachodzi po około 5-6 miesiącach. Po zabiegu wyraz twarzy pacjenta nie zmienia się, natomiast zmarszczki znikają. Istotne jest, że wbrew temu, czego wiele osób się obawia, zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej w profesjonalnym gabinecie nie powoduje zamrożenia mimiki twarzy.

 

Przebieg zabiegu:

Preparat toksyny botulinowej wstrzykiwany jest w kilka wybranych miejsc na twarzy, przy użyciu jednorazowej strzykawki, zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Podczas wykonywania zabiegu pacjent powinien znajdować się z w pozycji siedzącej. Sam zabieg trwa około 15-20 minut, w zależności od liczby okolic. Preparat zaczyna działać po około 3 dniach od wstrzyknięcia, a pełen efekt leczenia może być zauważalny dopiero po tygodniu lub dwóch. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego w związku z tym bezpośrednio po nim można podjąć codzienną aktywność. Ból związany z tym zabiegiem jest minimalny - wielu pacjentów porównuje go do ugryzienia przez mrówkę.

 

Toksyna botulinowa jest stosowana do redukcji zmarszczek:

 

Przeciwwskazania do stosowania toksyny botulinowej:

 

Osoby przyjmujące witaminę E, suplementy witaminowe, zioła typu dziurawiec oraz leki przeciwzapalne powinny zaprzestać ich zażywania na minimum dziesięć dni przed planowanym zabiegiem botoksu z powodu ryzyka wystąpienia efektów niepożądanych, włącznie z obniżeniem efektywności zabiegu. Zabrania się także spożywania alkoholu przed i po zabiegu.

Przez minimum 4 godziny następujące po zabiegu nie powinno się schylać, dźwigać, masować miejsc poddanych zabiegowi. Zaleca się unikanie ciężkiego wysiłku bezpośrednio po zabiegu oraz korzystania z solarium oraz sauny.

 

--- TOKSYNA BOTULINOWA --- BOTOKS --- BOTOX --- LIKWIDACJA ZMARSZCZEK --- USUWANIE ZMARSZCZEK --- LWIA ZMARSZCZKA --- KURZE ŁAPKI --- ZMARSZCZKI WOKÓŁ OCZU --- MEDYCYNA ESTETYCZNA --- ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ --- DR PIETRZYK --- KLINIKA MEDYCYNY ESTETYCZNEJ --- GABINET MEDYCYNY ESTETYCZNEJ --- LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ --- AESTHETIC MEDICINE ---