INNE ZABIEGI 

Korekta odstających uszu

Zdarza się, że odstające małżowiny uszne są źródłem dyskomfort lub też problemów emocjonalnych. Dzięki zabiegowi korekcji uszu można uzyskać przyleganie uszu do czaszki, poprawić wygląd małżowin usznych i symetrię twarzy, a tym samym wpłynąć na poprawę wyglądu i samopoczucia Pacjenta.

 

W PP CLINIC wykonujemy korekcję u Pacjentów z:

 

Przed zabiegiem należy wykonać badania laboratoryjne: 

grupa krwi, morfologia z rozmazem, układ krzepnięcia (APTT, INR), elektrolity, poziom glukozy na czczo, stężenie przeciwciał HBs, HCV.

 

Przebieg zabiegu:

Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja chirurgiczna. U dzieci zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. U młodzieży i dorosłych zabieg można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym. Jeśli zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym pacjent może wyjść do domu zaraz po zabiegu. Po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnej opaski uciskowej.

 

Efekty:

Efekty operacji są trwałe.

Na efekty zabiegu wpływają anatomiczne uwarunkowania pacjenta np. grubość chrząstki usznej. Po zabiegu przez 7-14 dni występuje obrzęk i zasinienie operowanej okolicy, które ustępują samoistnie. Mogą pojawić się również dolegliwości bólowe.

 

Kontrola po zabiegu: 

Pierwsza zmiana opatrunku jest następnego dnia po zabiegu. Zdjęcie szwów następuje zazwyczaj 7-10 dni po zabiegu. Zalecana są też wizyty kontrolne po miesiącu i pół roku.

 

--- operacja odstających uszu --- korekta odstających uszu --- odstające uszy --- operacja plastyczna uszu --- plastyka małżowin usznych --- korekta odstających małżowin usznych ---