INNE ZABIEGI 

Plastyka powiek (blefaroplastyka)

Plastyka powiek (blefaroplastyka) to zabieg, który dedykowany jest osobom:

  1. z nadmiarem skóry na powikach górnych. Luźna, rozciągnięta i pomarszczona skóra może w niektórych przypadkach ograniczać pole widzenia - plastyka powiek górnych,
  2. borykającym się tzw. workami pod oczami, które są efektem obecności przepuklin tłuszczowych - plastyka powiek dolnych.

Plan zabiegu oraz spodziewane efekty zostają przedstawione Pacjentowi podczas pierwszej wizyty w Klinice. Pierwsza wizyta konsultacyjna to również czas na odowiedź na nurtujące pacjenta pytania.

 

Przed zabiegiem należy wykonać badania laboratoryjne: 

grupa krwi, morfologia, układ krzepnięcia (APTT, INR, PT), elektrolity, glukozy na czczo, stężenie przeciwciał HBs.

 

Przebieg zabiegu:

Zabieg blefaroplastyki wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 60 minut. 

 

Efekty:

Zabieg plastyki powiek daje trwałe efekty, które widoczne są tuż po operacji. Należy pamiętać, że po zabiegu może wystąpić obrzęki i zasinienia wokół oczu, które utrzymują się przez 2-3 tygodnie po operacji plastyki powiek. Efekty blefaroplastyki zależą od ogólnego stanu pacjenta, kondycji skóry powiek oraz przebiegu procesu gojenia i zaangażowania pacjenta w pielęgnację ran. Należy pamiętać, że np. palenie papierosów zaburza proces gojenia ran i w związku z tym należy zaprzestać palenia tytoniu na okres miesiąca przed i po zabiegu. Ostateczny efekt plastyki powiek osiągany jest około 6 miesiącach.

 

Kontrola po zabiegu: 

Pierwsza wizyta kontrolna ma miejsce w 5-7 dniu po zabiegu. Podczas wizyty lekarz kontroluje efekty zabiegu oraz zdejmuje szwy. Kolejne wizyty ustalane są indywidualnie, najczęściej druga wizyta ma miejsce w 3-4 tygodniu pooperacyjnym. Pacjent pozostaje w stałym kontakcie telefonicznym/mailowy z lekarzem i Kliniką.

 

--- plastyka powiek --- blefaroplastyka --- opadające powieki --- plastyka powiek górnych --- operacja powiek --- podniesienie powiek górnych --- korekta powiek górnych --- opadające powieki zabieg --- korekcja powiek --- operacja plastyczna powiek --- chirurgia estetyczna ---