INNE ZABIEGI 

Podniesienie piersi

Mastopeksja jest to zabieg polegający na podniesieniu i zmianie kształtu piersi przez usunięcie nadmiaru skóry i modelowanie tkanki gruczołu piersiowego. Otoczka zostaje przeniesiona wyżej (przy nadmiernym jej rozciągnięciu może również zostać zmniejszona).

W sytuacji zaniku gruczołu (np. po karmieniu), efekt operacji można dodatkowo poprawić stosując implanty piersiowe.

 

Przed zabiegiem należy wykonać:

 

Przebieg zabiegu:

Zabieg trwa około 1-3 godzin i jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Zabieg można w niektórych przypadkach przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym.

Mastopeksja może być wykonana z cięcia wokół otoczki, z pionową blizną do fałdu podpiersiowego lub z blizną w kształcie kotwicy.

 

Okres pozabiegowy:

Po zabiegu Pacjentka zostaje w Klinice przez 1-2 dni. Po operacji wymagane jest noszenie specjalnego biustonosza pooperacyjnego lub biustonosza sportowego przez około miesiąc.

Zazwyczaj we wczesnym okresie pooperacyjnym Pacjentki odczuwają średnio nasilony ból, może pojawić się opuchlizna, zmiany w wrażliwości brodawki sutkowej. Dojrzewanie blizn trwa kilka miesięcy do roku. Powrót do pracy następuje w ciągu tygodnia po zabiegu.

 

Efekty:

Efekt zabiegu jest zróżnicowany i indywidualny. Grawitacja, ciąża, starzenie się, czy zmiana wagi ciała mogą doprowadzić do ponownego obwisania i zmiany kształtu piersi. Efekty zabiegu mogą zostać przedłużone przez użycie protez piersiowych oraz odpowiednią profilaktykę (np. sportowy biustonosz) w czasie zwiększonej aktywności fizycznej.