INNE ZABIEGI 

Leczenie ginekomastii

Ginekomastia oznacza powiększenie jednej lub obu piersi u mężczyzny. Ginekomastia występuje w okresie pokwitania u nastolatków i młodych mężczyzn, natomiast u starszych mężczyzn pojawia się w okresie przekwitania.

Wyróżnia się trzy rodzaje ginekomastii:

Leczenie ginekomastii jest operacyjne i polega na usunięciu przyczyny powiększenia piersi (tkanki gruczołowej, tkanki tłuszczowej lub obu rodzajów tkanek) i przywróceniu prawidłowego, męskiego kształtu piersi.

 

Kwalifikacja do zabiegu:

Kwalifikacja do operacji ginekomastii następuje podczas wizyty lekarskiej. Podczas wizyty lekarz na podstawie wywiadu, badania przedmiotowego, wyników badań laboratoryjnych i obrazowych wyjaśnia i ustala z Pacjentem najbardziej odpowiedni rodzaj zabiegu.

 

Przed zabiegiem usunięcia ginekomastii należy wykonać:

 

Przebieg zabiegu:

W zależności od typu ginekomastii leczenie można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

W przypadku występowania ginekomastii tłuszczowej leczenie ginekomastii przeprowadza się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Zabieg polega na liposukcji (odessaniu) nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. W PP CLINIC operację ginekomastii przeprowadza się metodą liposukcji ultradźwiękowej VASERlipo. Pojedyncze cięcie (długości ok. 0,5 cm) wykonuje się w fałdzie podpiersiowym z każdej strony. Następnie, po podaniu płyny znieczulającego, tkankę tłuszczową upłynnia się za pomocą ultradźwięków. Kolejnym etapem operacji ginekomastii jest odessanie upłynnionego tłuszczu. Po zabiegu liposukcji Pacjent może wyjsc do domu tego samego dnia.

W przypadku występowania ginekomastii gruczołowej leczenie operacyjne polega na wykonaniu cięcia wokół brodawki piersiowej i usunięciu tkanki gruczołowej. W przypadku obecności zwiększonej ilości tkanki tłuszczowej lekarz usuwa również zbędną tkankę tłuszczową. Pacjent po zabiegu przebywa w Klinice 1 dobę.

W obu przypadkach operacyjne leczenie ginekomastii trwa około 1 - 1,5 godziny.

 

Okres pozabiegowy:

Bezpośrednio po operacji ginekomastii na okolicę operowaną zakładany jest opatrunek uciskowy. Do domu Pacjent wychodzi w specjalnym ubranku uciskowo-modelującym, które należy stosować przez kolejne 3 - 4 tygodnie. Szwy zdejmuje się po około 5 - 7 dniach po zabiegu podczas pierwszej wizyty kontrolnej. 

 

Efekty:

Ostateczne efekty leczenia operacyjnego ginekomastii uzyskuje się po około 2 - 3 miesiącach od zabiegu. 

 

--- GINEKOMASTIA --- LECZENIE GINEKOMASTII - PIERSI U MĘŻCZYZNY --- USUWANIE GINEKOMASTII --- LIPOSUKCJA --- OPERACJA GINEKOMASTII --- OPERACJA PIERSI U MĘŻCZYZNY ---