INNE ZABIEGI 

Plastyka wędzidełka prącia

Wędzidełko to fałd skóry o trójkątnym kształcie, znajdujące się między granicą napletka, a dolną stroną żołędzi. Zdarza się, że u niektórych mężczyzn fałd ten jest dość krótki, co utrudnia kontakty seksualne, zmniejszając ich komfort. Dzieje się tak dlatego, że zbyt krótkie wędzidełko uniemożliwia przesuwanie się napletka, co powoduje uczucie bólu podczas aktu płciowego. Niekiedy może dojść do pęknięcia wędzidełka, np. podczas stosunku seksualnego i do jego zniekształcenia i skrócenia w procesie samoistnego gojenia.

 

Przebieg zabiegu:

Plastykę wędzidełka przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Zabieg trwa około 40-60 minut. Zabieg polega na wykonaniu poprzecznego przecięcia wędzidełka, po czym wykonuje się plastykę jego kształtu. Na koniec zakłada się wchłanialne szwy. Pacjent wychodzi do domu kilka godzin po zabiegu.

 

Kontrola pozabiegowa:

Istotnym elementem uzyskania pożądanego efektu zabiegu jest utrzymywanie higieny miejsca operowanego. Każdego dnia należy przemywać miejsce operowane środkiem dezynfekującym. Cała rekonwalescencja trwa od 10 do 14 dni. Pacjent powinien unikać stosunków seksualnych przez okres 1 miesiąca i stosować zalecone żele lub maści. Po zabiegu zalecana jest najczęściej 1 wizyta kontrolna. 

 

Efekty:

Po plastyce wędzidełka prącia efekt jest trwały pod warunkiem stosowania się do zaleceń pooperacyjnych lekarza.