BIOSTYMULATORY
Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje zabiegi stymulujące skórę oraz powodujące jej przebudowę, a co za tym idzie opóźnienie procesów starzenia. 

PP CLINIC Lublin oferuje dwa stymulatory tkankowe: Nuclefill oraz Profhilo


Stymulator tkankowy NUCLEOFILL


NUCLEOFILL
to biostymulator zawierający polimeryzowane polinukleotydy, które ze względu na właściwości hydrofilowe wiążą cząsteczki wody, wypełniając przestrzenie śródskórne. Dzięki tym właściwością skóra pod wpływem działania Nucleofillu staje się jędrniejsza i bardziej nawilżona. 

Biostymulator NUCLEOFILL - mechanizm działania 
Stymulator tkankowy Nuclofill dzięki swoim właściwością biochemicznym poprawia elastyczność skóry i skutecznie przeciwdziała objawom starzenia
i fotostarzenia skóry, takim jak zmarszczki, utrata jędrności, napięcia i elastyczności skóry. 
Preparat jest również skuteczny w leczeniu zmian włóknistych, takich jak blizny.  
Zawarty w biostymulatorze tkankowym łańcuch polinukleotydowy wiąże cząsteczki wody i działa przeciwrodnikowi, usuwając wolne grupy hydroksylowe, które gromadzą się w skórze pod wpływem stresu lub oddziaływania czynników zewnętrznych, jak np. promieniowanie UV. To tzw. wolne rodniki tlenu odpowiadają za procesy starzenia tkanek, naruszają barierę ochronną skóry, powodując jej wysuszanie i zwiększenie wrażliwości na uszkodzenia. Dodatkowo uszkodzeniu ulegają włókna kolagenowe, przez co skóra traci swoją elastyczność. 
Działanie nawilżające i antyoksydacyjne stymulatora tkankowego Nucleofill pomaga stworzyć optymalne środowisko dla wzrostu fibroblastów, a tym samym pozwala przywrócić skórze elastyczność i napięcie. 

Biostymulator NUCLEOFILL - wskazania
Biostymulator NUCLEOFIL stosuje się u pacjentów z:
- płytkimi i powierzchownymi zmarszczkami i bliznami
- głębokimi zmarszczkami powstającymi wokół ust i policzków, redukcji bruzd nosowo-wargowych
- ubytkami tkankowymi okolic brzucha, ud czy pośladków w celu ich remodelingu
- głębokimi bliznami w celu ich niwelacji 

Stymulator NUCLEOFILL - przeciwskazania
Preparatu nie stosujemy u osób z utrzymującym się stanem zapalnym skory, padaczką, cukrzycą, aktywnym zakażeniem wirusem opryszczki, chorobami infekcyjnymi skóry, przebytym lub utrzymującymi się chorobami autoimmunologicznymi, ciężkimi alergiami. Nucleofillu nie stosujemy u kobiet w ciąży i karmiących piersią. 


Biostymulator tkankowy PROFHILO


Stymulator tkankowy PROFHILO
to innowacyjny produkt dedykowany medycynie estetycznej zawierający stabilizowane kompleksy hybrydowe kwasu hialuronowego. Preparat jest mieszaniną lekkich i ciężkich łańcuchów kwasu hialuronowego, dzięki czemu silnie odmładza i regeneruje skórę. 

PROFHILO - mechanizm działania:
Biostymulator PROFHILO dzięki dużej zawartości kwasu hialuronowego wywołuje wielopoziomowy aktywny remodeling tkankowy. Preparat stymuluje przebudowę macierzy zewnątrzkomórkowej co skutkuje wzrostem elastyczności i stabilności skóry i innych tkanek poprzez aktywację i utrzymanie aktywności fibroblastów, keratynocytów i adipocytów.  

Stymulator tkankowy PROFHILO - wskazania:
- wiotka skóra twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów dłoni, ramion, itd. 
- zmarszczki
- utracony owal twarzy
- opadające policzki z efektem tzw. chomików

Biostymulator PROFHILO - przeciwskazania:
Zabiegu z wykorzystaniem PROFHILO nie wykonujemy u osób ze stanem zapalnym skóry, aktywnym zakażeniem wirusem opryszczki, z aktywnymi choroambamia autoimmunologicznymi i u kobiet w ciąży czy karmiących piersią.


Jak podajemy biostymulatory tkankowe w naszej klinice w Lublinie?


Biostymulatory tkankowe PROFHILO
i NUCLEOFILL są to gotowe produkty, które podajemy techniką mezoterapii igłowej. Lekarze z PP CLINIC Lublin podają biostymulatory podwójną techniką:
- z wykorzystaniem 5 punktów bioestetycznych
- przy użyciu kaniuli  


Jak często rekomendowane są zabiegi biostymulujące przez lekarzy z PP CLINIC Lublin?

Rekomendujemy aby biostymulatory tkankowe były podawane w schemacie 2 zabiegów w odstępie jednomiesięcznym. Przy zastosowaniu biostymulatora NUCLEOFILL można rozważyć 3-4 zabiegi. 
Pierwszy zabieg daje rezultaty wypełnienia i ujędrnienia. Drugi działa przeciwzmarszczkowo i wzmacnia efekty pierwszej iniekcji. 

Biostymulatory tkankowe to innowacja produktowa z powodzeniem stosowana w medycynie estetycznej. Zabiegi w wykorzystaniem NUCLEOFILL i PROFHILO Lublin charakteryzuje:
- bezbolesność zabiegu
- krótki czas procedury
- prosty i małoinwazyjny sposób podania

Efekty zabiegu utrzymują się nawet przez 1,5 roku. 


Biostymulatory tkankowe PROFHILO
i NUCLOFIL w PP CLINIC Lublin aplikowane są przez lekarzy. W nasze klinice w Lublinie zabiegi wykonuje dr hab. med. Łukasz Pietrzyk oraz dr Michał Hader. BIOSTYMULATORY TKANKOWE LUBLIN CENA W PLN
PROFHILO 1 amp. 2 ml (twarz / szyja / dekolt) 900
PROFHILO 2 amp. po 2 ml (twarz + szyja)1700
PROFHILO 3 amp. po 2 ml (twarz + szyja + dekolt)2300
PROFHILO BODY 3 ml (brzuch, ramiona) dodatkowo krem i plastry po zabiegu do domu1900
PROFHILO BODY 2 amp. po 3 ml3300
NUCLOFILL MEDIUM 700
NUCLOFILL STRONG800
NUCLEOFILL EYES
800