leczenie łysienia

Wypadające włosy to częsty problem wielu mężczyzn. Niejednokrotnie słabe włosy są wynikiem doświadczanego stresu lub toczących się w organizmie zaburzeń metabolicznych.

PP CLINIC Lublin oferuje leczenie oraz terapie odżywcze – wspomagające regenerację i utrzymanie włosów w dobrej kondycji:
- osocze bogatopłytkowe na owłosionę skorę głowy (na włosy),
- peptydową terapię włosów DR.CYJ
- mezoterapię igłową z użyciem substancji odżywczych i wzmacniających włosy.


OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE (PRP)

Terapia wzmacniająca włosy za pomocą osocza bogatopłytkowego to specjalny program biostymulacji komórek włosów.

Osocze bogatopłytkowe (PRP, z ang. platelet-rich plasma) zostaje uzyskane z krwi własnej pacjenta. Osocze zawiera dużą liczbę płytek krwi, które aktywowane produkują czynniki wzrostu. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego na włosy powoduje pobudzenie włosów do wzrostu oraz poprawę kondycji włosów. 

 

Osocze bogatopłytkowe na owłosioną skórę głowy – wskazania

U Pacjenta, u którego stwierdzono:

- zniszczone, pozbawione koloru włosy,

- nadmiernie wypadanie włosów

można zastosować terapię osoczem bogatopłytkowym na włosy.

 

Osocze bogatopłytkowe na włosy – jak wygląda zabieg

Pierwszy etap zabiegu polega na pobraniu około 10-15 ml krwi Pacjenta do specjalnych probówek. Następnie pobraną krew wiruje się w celu uzyskania osocza bogatopłytkowego. Uzyskane osocze lekarz podaje się do skóry owłosionej głowy techniką mezoterapii igłowej – nakłucia skóry cienką igłą.

 

Osocze bogatopłytkowe – terapia włosów – schemat terapii

Zaleca się cztery zabieg w odstępach 2-4 tygodniowych. Po ostatnim zabiegu, kolejny zabieg osoczem bogatopłytkowym zaleca się po około 6 miesiącach jako tzw. zabieg przypominający i podtrzymujący efekty.

Osocze bogatopłytkowe na włosy – efekty

Efekty zastosowania osocza bogatopłytkowego w terapii włosów widoczne są po 2-3 zabiegach. Pacjenci zauważają znaczący spadek liczby wypadających włosów. Następnie pojawia się efekt wzmocnienia struktury włosa oraz jego kolory. Poprawa kondycji włosów skutkuje efektem ich zagęszczenia.

 

Osocze bogatopłytkowe – przeciwwskazania

- choroby krwi, np.: zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica

- nowotwory

- przewlekłe schorzenia wątroby

 - zakażenia ostre i przewlekłe

- ciąża i laktacja

- leczenie antykoagulantami

- stosowanie aspiryny i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych

 

  

PEPTYDOWA TERAPIA WŁOSÓW

 

Peptydowa terapia włosów DR.CYJ Hair Filler to innowacyjny zabieg hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych.

Cechą preparatu DR.CYJ jest jego innowacyjna formuła przedłużonego uwalniania substancji aktywnych. Dzięki temu procesowi preparat dłużej utrzymuje się w miejscu podania, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych.

 

Efekt stosowania preparatu DR.CYJ zawdzięczany jest 7 składnikom aktywnym, których działanie związane jest z:

- pobudzeniem ukrwienia w obrębie mieszków włosowych

- zahamowaniem apoptozy (śmierci komórek)

- stymulacją wzrostu włosa

- aktywacją wzrostu włosa

- pobudzeniem komórek macierzystych

- namnażaniem keratynocytów

- zablokowaniem wpływu DHT powodującego łysienie

- zatrzymaniem wypadania włosów

- przywróceniem pigmentacji włosów

 

Peptydowa terapia włosów Dr.CYJ - wskazania

Peptydowa terapia włosów przeznaczona jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Do wskazań, w których można zastosować zabieg z preparatem DR.CYJ należy: łysienie androgenowe, łysienie spowodowane stresem, złą dietą, częstym farbowaniem lub też niewłaściwą pielęgnacją włosów i skóry głowy. Peptydowa terapia włosów jest również polecana u pacjentów, którzy przygotowują się do przeszczepu włosów lub są po przeszczepie włosów.

 

Peptydowa terapia włosów DR.CYJ – jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa około 15 do 25 min. Po dezynfekcji miejsca podania preparatu, lekarz podaje preparat DR.CYJ w skórę owłosionej skóry głowy. Zabieg jest u większości Pacjentów bezbolesny, jednakże niektórzy zgłaszają ból o średnim nasileniu w momencie nakłucia skóry. 

Zalecana jest seria zabiegów celem osiągnięcia zamierzonego efektu. Rekomenduje się 4 zabiegi w odstępach 2-tygodniowych. Kolejny zabieg, tzw. przypominający i podtrzymujący terapię zalecany jest po 6. miesiącach od wykonania ostatniego zabiegu z serii.

 

Peptydowa terapia włosów DR.CYJ - efekty

Opinie naszych Pacjentów sugerują, że już pierwszy zabieg hamuje wypadanie włosów, natomiast kolejne stymulują odrastanie nowych włosów, zagęszczają je i pogrubiają. Efekty stosowania preparatu DR.CYJ wynikają z wielokierunkowego działania terapii i obejmują m.in.: powstrzymanie wypadanie włosów, przyspieszenie odrostu włosów, pogrubienie i zagęszczenie włosów.


MEZOTERAPIA OWŁOSIONEJ SKÓRY GŁOWY
Oferta wkrótce