lipoliza iniekcyjna - mezoterapia igłowa

Lipoliza iniekcyjna jest jedną z najmniej inwazyjnych metod i pozwala w sposób bezoperacyjny trwale i skutecznie zredukować zbędną ilość tkanki tłuszczowej.

 

Lipoliza iniekcyjna jest popularną alternatywą dla bardziej inwazyjnego zabiegu liposukcji – odsysania tłuszczu. Lipoliza iniekcyjna jest bezpieczna i skuteczna w redukowaniu tkanki tłuszczowej z różnych okolic ciała.

Lipoliza iniekcyjna jest jedną z najbardziej skutecznych metod likwidacji depozytów tkanki tłuszczowej w stosunku do innych technik, np. lipoliza laserowa czy lipoliza ultradźwiękowa.

 


Nowość w PP CLINIC Lublin – Belkyra – preparat do usuwania tkanki tłuszczowej.
Bezbolesna lipoliza iniekcyjna podwójnego podbródka.

Belkyra zawiera kwasy dezoksycholowe, które występują naturalnie w naszym organizmie
(kwasy zawarte są w żółci produkowanej przez wątrobę).

 


Lipoliza iniekcyjna – wskazania do zabiegu


Redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą lipolizy iniekcyjnej jest możliwy u osób, u których występuje:

- miejscowe otłuszczenie ciała,

- podwójny podbródek,

- fałdy tłuszczu na brzuchu, plecach

- zwiększona ilość tłuszczu na udach (otłuszczenie ud),

- zwiększona ilość tłuszczu w okolicy pośladków,

- zwiększona iloć tłuszczu w okolicy karku,

- zwiększona ilość tłuszczu w okolicy kolan,

- gromadzenie się tkanki tłuszczowej i formowanie tłuszczaków.

 


Lipoliza iniekcyjna – przebieg zabiegu


Zabieg lipolizy iniekcyjnej trwa 20 do 45 minut. Po dezynfekcji skóry lekarz dokonuje wstrzyknięcia preparatu we wcześniej określone obszary ciała. Podanie preparatu w opinii naszych pacjentów nie jest bolesne. Dolegliwości bólowe pojawiają się, kiedy wstrzyknięty preparat zaczyna degradację tkanki tłuszczowej. Rozpuszczanie tłuszczu może objawiać się dodatkowo pieczeniem i powodować niewielki obrzęk danej okolicy. Objawy mijają zazwyczaj w ciągu 3 do 5 dni. Jednocześnie mogą się pojawić niewielkie zasinienie w miejscach wstrzyknięć.

Zabieg, jeżeli zajdzie taka potrzeba, można powtarzać średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych, w zależności od wyjściowej ilości tkanki tłuszczowej i pożądanego efektu końcowego.

 


Lipoliza iniekcyjna – efekty


Efekty
serii zabiegów są według opinii naszych pacjentów zadowalające. Zabiegi skutkują z reguły utratą około 4 do 5 centymetrów w obwodzie ciała, w miejscu podania preparatu. Z obserwacji PP CLINIC Lublin wynika, że zazwyczaj 2-3 zabiegi są wystarczające, aby skutecznie zredukować podwójny podbródek. Skóra staje się napięta, a linie twarzy i żuchwy bardziej wydatne.

W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczą zwykle 2 lub 3 zabiegi lipolizy. Jeśli natomiast tkanka tłuszczowa jest grubsza i obfita, ilość zabiegów powinna być odpowiednio zwiększona.

Bardzo dobrym uzupełnieniem zabiegu lipolizy iniekcyjnej jest zastosowanie masażu limfatycznego, który wzmaga usuwanie tłuszczu i ułatwia jego transport przez naczynia chłonne.

 


Lipoliza iniekcyjna - przeciwwskazania do zabiegu


- infekcje skóry w miejscu wstrzyknięć,

- alergia na stosowane preparaty,

- otyłość patologiczna,

- ciąża i laktacja,

- zaburzenie krzepnięcia krwi,

- ciężkie schorzenia wątroby i nerek.