liposukcja ultradźwiękowa vaser lipo
Nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, ramion czy ud powoduje zaburzenie symetrii sylwetki naszego ciała, a tym samym może powodować problemy zdrowotne oraz obniżoną samoocenę. Jeśli borykasz się z nadwagą, a dieta i dotychczasowa aktywność fizyczna nie są w stanie zredukować nadmiernych kilogramów zapraszamy na konsultację do naszych specjalistów.

W PP CLINIC Lublin oferujemy redukcję tkanki tłuszczowej - liposukcja ultradźwiękowa.

W naszej klinice medycyny i chirurgii estetycznej posiadamy urządzenie VASERlipo®, któremu zostało nadane miano jednego z najbardziej nowoczesnych urządzeń do redukcji tłuszczu, stosowanym szczególnie często w renomowanych klinikach w Stanach Zjednoczonych oraz zachodniej części Europy. Liposukcja to procedura dająca pożądany efekt już po jednym zabiegu, co daje przewagę tej techniki w porównaniu do innych, tj. liposukcja laserowa, liposukcja kawitacyjna, itp.

Dzięki nowoczesnemu urządzeniu Lublin stał się jednym z nielicznych ośrodków w Polsce oferującym ten innowacyjny zabieg, którego cena jest przystępna dla pacjenta. 

Liposukcja VASERlipo w porównaniu z tradycyjnymi, bardziej inwazyjnymi metodami liposukcji pozwala usunąć tłuszcz pozostawiając pozostałe tkanki w nienaruszonym stanie. Wykorzystanie urządzenia VASERlipo umożliwia lepsze modelowanie sylwetki, zwiększone obkurczanie skóry. Po liposukcji ultradźwiękowej skóra, np: brzucha czy ud staje się gładka oraz napięta.

Liposukcja ultradźwiękowa VASERlipo pozwala na modelowanie wielu okolic ciała. Najbardziej popularną procedurą redukcji tkanki tłuszczowej wykonywaną w naszej klinice w Lublinie jest liposukcja brzucha.

Liposukcja pozwala usunąć nadmiar tłuszczu z następujących okolic ciała:

- podbródka,

- ramion,

- piersi u kobiet i mężczyzn,

- brzucha,

- pleców oraz fałdów tłuszczowych po bokach,

- pośladków, ud, kolan, łydek, okolic kostek.

Przed zabiegiem w PP CLINIC Lublin należy wykonać następujące badania celem kwalifikacji do liposukcji: 

- laboratoryjne: grupa krwi, morfologia krwi, układ krzepnięcia (APTT, INR, PT), elektrolity, poziom glukozy na czczo, antygen HBs, badanie ogólne moczu

- badania radiologiczne: zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej, USG piersi

- elektrokardiogram (EKG)
Ostateczna lista badań zostaje podana Pacjentowi podczas wizyty konsultacyjnej. W przypadku zabiegu w znieczuleniu miejscowym wykonuje się tylko wybrane badania z powyższej listy.

Jak przebiega liposukcja ultradźwiękowa w PP CLINIC Lublin?
Liposukcja ultradźwiękowa działa na zasadzie rozbicia tkanki tłuszczowej i przekształceniu ją w formę płynną.

Procedura liposukcji ultradźwiękowej składa się z trzech etapów:

1. Podanie do tkanki tłuszczowej płynu znieczulającego.

2. Rozbicie i upłynnienie tkanki tłuszczowej za pomocą głowicy emitującej ultradźwięki.

3. Usunięcie (odessanie) upłynnionej tkanki tłuszczowej. 

Aby przeprowadzić zabieg liposukcji chirurg musi wykonać niewielkie cięcia na skórze (długości około 5 mm). Ilość cięć uzależniona jest od okolicy poddawanej zabiegowi, zazwyczaj jest to jedno lub dwa cięcia po obu stronach ciała.

Postępowanie pozabiegowe:
Jeśli zabieg dotyczy małych okolic ciała Pacjent wychodzi do domu w kilka godzin po zabiegu. Jeśli zabieg przeprowadzany jest na dużych lub kilku okolicach, np. liposukcja brzucha i boków w znieczuleniu ogólnym Pacjent zostaje w szpitalu zazwyczaj na jedną dobę. Począwszy od 7 dnia od zabiegu Pacjent powinien stosować masaż okolic poddanych zabiegowi.

Efekty po liposukcji ultradźwiękowej?
Efekty zabiegu są trwałe. Warunkiem utrzymania efektów jest przestrzeganie zaleceń dietetycznych, aktywności fizycznej. Efekty liposukcji widoczne są tuż po wykonaniu liposukcji. Jednakże ze względu na możliwy obrzęk tkanek ostateczny efekt zabiegu oceniany jest po około 3 miesiącach.

Liposukcja ultradźwiękowa VASERlipo jest jedną z najbardziej zaawansowanych technik modelowania sylwetki. Zabieg liposukcji oprócz usunięcia nadmiernej masy tkanki tłuszczowej znakomicie poprawia również wygląd i samopoczucie Pacjenta. PP CLINIC Lublin posiada największe doświadczenie w wykonywaniu liposukcji. W związku z tym bezpieczeństwo i najlepsza cena na rynku są naszym atutem.