MASAŻ KOBIDO

MASAŻ KOBIDO

Masaż Kobido, inaczej nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy,jest to intensywny masaż twarzy, szyi i dekoltu. Jego celem jest głębokie odżywienie skóry, rozluźnienie mięśni i powięzi, pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny oraz relaks.

Masaż składa się z kilku etapów, w których stosuje się około 48 różnych technik.

Z jakich etapów składa się masaż Kobido?

Masaż Kobido składa się z kilku elementów oraz wielu technik stosowanych w każdym etapie, które opisane zostały poniżej:

1.     Demakijaż. Przed przystąpieniem do masażu skórę dokładnie oczyszcza się z makijażu lub jego resztek oraz innych zanieczyszczeń.

2.     Masaż tkanek głębokich. Masażysta stosuje techniki, które wpływają na rozluźnienie głębszych warstw mięśni i powięzi. Masaż wykonuje powoli i precyzyjnie, aby wpłynąć na rozluźnienie struktur twarzy, szyi i karku.

3.     Techniki indywidualnie dobrane do oczekiwań i dolegliwości bólowych pacjenta.

4.     Głęboki relaks i odprężenie. Masażysta stosuje delikatne techniki, które spowodują, że układ nerwowy pacjenta wyciszy się, a pacjent - zrelaksuje.

5.     Drenaż limfatyczny. To etap, w którym masażysta opracowuje węzły chłonne, dzięki czemu organizm pozbywa się nadmiernej ilości limfy. Przyczynia się to do usunięcia obrzęków oraz opuchlizny z obszarów twarzy i szyi.

6.     Lifting i modelowanie twarzy. To etap masażu Kobido, w którym wykorzystywane są mocniejsze, szybsze i bardziej intensywne techniki. Mają one na celu pobudzenie, odżywienie tkanek oraz poprawę wyglądu twarzy, szyi i karku. Stosowane są tu techniki szczypania, podciągania, wibracji i podrzucania.

7.     Akupresura. Ten etap polega na uciskaniu odpowiednich miejsc w obrębie twarzy pacjenta, co pozytywnie wpływa na jego organizm poprzez wyciszenie układu nerwowego, relaksację lub zmniejszenie bólów głowy.

 

Efekty masażu Kobido są widoczne:

·       W poprawie owalu twarzy.

·       W odżywieniu skóry.

·       W eliminowaniu napięciowych bóli głowy.

·       W bezsenności.

·       W spłyceniu zmarszczek i zmniejszeniu oznak starzenia się skóry.

·       W zwalczaniu obrzęków w okolicy twarzy.

·       W redukcji napięć mięśniowo-powięziowych w obrębie twarzy, szyi i karku.

·       W pobudzeniu produkcji kolagenu i elastyny.

·       W przypadku opadających powiek.

·       W zmniejszeniu obrzęków pod oczami.

·       W wyciszeniu organizmu.

Jakie są przeciwwskazania do masażu Kobido?

·       Stany zapalne organizmu i skóry.

·       Przerwana ciągłość naskórka.

·       Cera naczynkowa.

·       Stany ropne okołozębowe. Po ekstrakcji zęba należy odczekać 2 tygodnie, natomiast po wstawieniu implantu - 2 miesiące.

·       Trądzik różowaty, gdy jest w fazie zaostrzenia.

·   Po zabiegach medycyny estetycznej z wykorzystaniem botoksu należy odczekać 2 tygodnie, nici liftingujących - 6 miesięcy, kwasu hialuronowego i innych wypełniaczy - 2-3 miesiące.

·       Wysokie nadciśnienie tętnicze.

·       Alergie skóry.

·       Ciąża zagrożona.

Częstotliwość:

Dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 6 masaży w odstępie 7-10 dni. Później raz w miesiącu można się zdecydować na zabieg podtrzymujący rezultaty.

Czas masażu: 70-90 min

 

KINESIOTAPING

Taping twarzy, zwany inaczej kinesiotapingiem estetycznym, to metoda polegająca na plastrowaniu twarzy dynamicznymi plastrami (taśmami) używanymi w kinesiotapingu.

To metoda terapii powięziowej, która polega na czasowym oklejeniu twarzy taśmami do kinesiotapingu. Ich zadanie polega na obniżeniu napięcia powierzchniowego. Taping twarzy służy rozluźnieniu mięśni i przywróceniu skórze elastyczność. Poprawia owal twarzy, redukuje lwią zmarszczkę i bruzdy nosowo-wargowe, wspomagając pracę mięśni. Sprzyja również lepszemu dotlenieniu tkanek, poprawie mikrokrążenia krwi i przepływ limfy, dzięki czemu możemy liczyć na pozbycie się obrzęków i zasinień.

Masaż Kobido, zakończony naklejeniem taśm kinezjologicznych, wzmacnia efekt intensywnego masażu twarzy.