MASAŻ KOBIDO
Masaż Kobido, inaczej nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy,jest to intensywny masaż twarzy, szyi i dekoltu. Jego celem jest głębokie odżywienie skóry, rozluźnienie mięśni i powięzi, pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny oraz relaks.
Masaż składa się z kilku etapów, w których stosuje się około 48 różnych technik.
Z jakich etapów składa się masaż Kobido?
Masaż Kobido składa się z kilku elementów oraz wielu technik stosowanych w każdym etapie, które opisane zostały poniżej:
1. Demakijaż. Przed przystąpieniem do masażu skórę dokładnie oczyszcza się z makijażu lub jego resztek oraz innych zanieczyszczeń.
2. Masaż tkanek głębokich. Masażysta stosuje techniki, które wpływają na rozluźnienie głębszych warstw mięśni i powięzi. Masaż wykonuje powoli i precyzyjnie, aby wpłynąć na rozluźnienie struktur twarzy, szyi i karku.
3. Techniki indywidualnie dobrane do oczekiwań i dolegliwości bólowych pacjenta.
4. Głęboki relaks i odprężenie. Masażysta stosuje delikatne techniki, które spowodują, że układ nerwowy pacjenta wyciszy się, a pacjent - zrelaksuje.
5. Drenaż limfatyczny. To etap, w którym masażysta opracowuje węzły chłonne, dzięki czemu organizm pozbywa się nadmiernej ilości limfy. Przyczynia się to do usunięcia obrzęków oraz opuchlizny z obszarów twarzy i szyi.
6. Lifting i modelowanie twarzy. To etap masażu Kobido, w którym wykorzystywane są mocniejsze, szybsze i bardziej intensywne techniki. Mają one na celu pobudzenie, odżywienie tkanek oraz poprawę wyglądu twarzy, szyi i karku. Stosowane są tu techniki szczypania, podciągania, wibracji i podrzucania.
7. Akupresura. Ten etap polega na uciskaniu odpowiednich miejsc w obrębie twarzy pacjenta, co pozytywnie wpływa na jego organizm poprzez wyciszenie układu nerwowego, relaksację lub zmniejszenie bólów głowy.
Efekty masażu Kobido są widoczne:
· W poprawie owalu twarzy.
· W odżywieniu skóry.
· W eliminowaniu napięciowych bóli głowy.
· W bezsenności.
· W spłyceniu zmarszczek i zmniejszeniu oznak starzenia się skóry.
· W zwalczaniu obrzęków w okolicy twarzy.
· W redukcji napięć mięśniowo-powięziowych w obrębie twarzy, szyi i karku.
· W pobudzeniu produkcji kolagenu i elastyny.
· W przypadku opadających powiek.
· W zmniejszeniu obrzęków pod oczami.
· W wyciszeniu organizmu.
Jakie są przeciwwskazania do masażu Kobido?
· Stany zapalne organizmu i skóry.
· Przerwana ciągłość naskórka.
· Cera naczynkowa.
· Stany ropne okołozębowe. Po ekstrakcji zęba należy odczekać 2 tygodnie, natomiast po wstawieniu implantu - 2 miesiące.
· Trądzik różowaty, gdy jest w fazie zaostrzenia.
· Po zabiegach medycyny estetycznej z wykorzystaniem botoksu należy odczekać 2 tygodnie, nici liftingujących - 6 miesięcy, kwasu hialuronowego i innych wypełniaczy - 2-3 miesiące.
· Wysokie nadciśnienie tętnicze.
· Alergie skóry.
· Ciąża zagrożona.
Częstotliwość:
Dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 6 masaży w odstępie 7-10 dni. Później raz w miesiącu można się zdecydować na zabieg podtrzymujący rezultaty.
Czas masażu: 70-90 min
KINESIOTAPING
Taping twarzy, zwany inaczej kinesiotapingiem estetycznym, to metoda polegająca na plastrowaniu twarzy dynamicznymi plastrami (taśmami) używanymi w kinesiotapingu.
To metoda terapii powięziowej, która polega na czasowym oklejeniu twarzy taśmami do kinesiotapingu. Ich zadanie polega na obniżeniu napięcia powierzchniowego. Taping twarzy służy rozluźnieniu mięśni i przywróceniu skórze elastyczność. Poprawia owal twarzy, redukuje lwią zmarszczkę i bruzdy nosowo-wargowe, wspomagając pracę mięśni. Sprzyja również lepszemu dotlenieniu tkanek, poprawie mikrokrążenia krwi i przepływ limfy, dzięki czemu możemy liczyć na pozbycie się obrzęków i zasinień.
Masaż Kobido, zakończony naklejeniem taśm kinezjologicznych, wzmacnia efekt intensywnego masażu twarzy.