modelowanie ust - kwas hialuronowy


Modelowanie i powiększanie ust to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w klinikach medycyny estetycznej, w tym w PP CLINIC Lublin. Zwiększenie objętości, poprawa kształtu oraz nawilżenie ust możliwe jest dzięki zastosowaniu preparatów kwasu hialuronowego. Zabieg wykonywany jest bez względu na wiek i płeć pacjenta.  

 

Wskazania do zabiegu:

- modelowanie, wyrównanie asymetrii 

- zwiększenie objętości czerwieni wargowej

- wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust

- nawilżenie 

 

Jak przebiega powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym nakładając na usta krem znieczulający lub wykonując znieczulenie stomatologiczne. Następnie lekarz podaje kwas hialuronowy do ust za pomocą kaniuli lub cienkiej igły. Po zabiegu miejsce iniekcji preparatu jest masowane, aby kwas hialuronowy został równomiernie rozprowadzony na całej powierzchni ust w celu uzyskania pożądanego efektu.

 

Jak postępować po zabiegu i kiedy widoczne są efekty?

Przez kilka godzin po zabiegu powinno unikać się ich nadmiernej ekspresji, a także ograniczyć ich dotykanie i masowanie. Przez 2 tygodnie po zabiegu zalecane jest unikanie nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło.

Efekt działania kwasu hialuronowego jest natychmiastowy, jednak ostateczny rezultat widoczny jest dopiero po około 2 tygodniach. Efekt utrzymuje się przez około 6 – 10 miesięcy. Po tym czasie, pomimo wchłonięcia preparatu widoczna jest trwała poprawa jakości skóry wokół ust przez trwałe i aktywne nawodnienie naskórka.

 

Przeciwskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym

Zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest przeciwskazany w przypadku:

- występowania reakcji alergicznej na kwas hialuronowy

- występowania aktywnej infekcji lub zmian na skórze w obrębie obszaru planowanego zabiegu

- kobiet, które są w ciąży lub karmią piersią

- występowania skłonności do blizn przerostowych (keloidów), chorób układu immunologicznego, u pacjentów stosujących leki immunomodulujące 

 

Możliwe objawy niepożądane występujące po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra mogą pojawić się reakcje zapalne takie jak obrzęk, zaczerwienienie, rumień. W miejscach wkłucia mogą pojawić się niewielkie krwiaki. Objawy te ustępują w przeciągu kilku godzin lub kilku dni, w związku z tym pacjent na 2 dzień może wrócić do swoich zajęć.