osocze bogatopłytkowe

Wypadające włosy to problem wielu z nas. Niejednokrotnie słabe włosy są wynikiem doświadczanego stresu lub toczących się w organizmie zaburzeń metabolicznych. PP CLINIC Lublin oferuje leczenie oraz terapie odżywcze – wspomagające regenerację i utrzymanie włosów w dobrej kondycji.


Terapia wzmacniająca włosy za pomocą osocza bogatopłytkowego to specjalny program biostymulacji komórek włosów.

Osocze bogatopłytkowe (PRP, z ang. platelet-rich plasma) zostaje uzyskane z krwi własnej pacjenta. Osocze zawiera dużą liczbę płytek krwi, które aktywowane produkują czynniki wzrostu. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego na włosy powoduje pobudzenie włosów do wzrostu oraz poprawę kondycji włosów. 

 


Osocze bogatopłytkowe na owłosioną skórę głowy – wskazania


U Pacjenta, u którego stwierdzono:

- zniszczone, pozbawione koloru włosy,

- nadmiernie wypadanie włosów

można zastosować terapię osoczem bogatopłytkowym na włosy.

 


Osocze bogatopłytkowe na włosy – jak wygląda zabieg


Pierwszy etap zabiegu polega na pobraniu około 10-15 ml krwi Pacjenta do specjalnych probówek. Następnie pobraną krew wiruje się w celu uzyskania osocza bogatopłytkowego. Uzyskane osocze lekarz podaje się do skóry owłosionej głowy techniką mezoterapii igłowej – nakłucia skóry cienką igłą.

 


Osocze bogatopłytkowe – terapia włosów – schemat terapii


Zaleca się cztery zabieg w odstępach 2-4 tygodniowych. Po ostatnim zabiegu, kolejny zabieg osoczem bogatopłytkowym zaleca się po około 6 miesiącach jako tzw. zabieg przypominający i podtrzymujący efekty.Osocze bogatopłytkowe na włosy – efekty


Efekty
zastosowania osocza bogatopłytkowego w terapii włosów widoczne są po 2-3 zabiegach. Pacjenci zauważają znaczący spadek liczby wypadających włosów. Następnie pojawia się efekt wzmocnienia struktury włosa oraz jego kolory. Poprawa kondycji włosów skutkuje efektem ich zagęszczenia.

 


Osocze bogatopłytkowe – przeciwwskazania

- choroby krwi, np.: zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica

- nowotwory

- przewlekłe schorzenia wątroby

 - zakażenia ostre i przewlekłe

- ciąża i laktacja

- leczenie antykoagulantami

- stosowanie aspiryny i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych