plastyka powiek


Borykasz się z nadmiarem skóry na powiekach górnych lub dolnych? Twoim problem są tzw. worki pod oczami, a twoje oczy wyglądają na zmęczone? Rozwiązaniem tych problemów jest  plastyka powiek (blefaroplastyka).

Plastyka powiek górnych i/lub dolnych wykonywana jest zarówno ze wskazań estetycznych, jak i funkcjonalnych, ponieważ opadające powieki górne mogą ograniczać pole widzenia.
Bleforoplastyka to zabieg mało inwazyjny, który drastycznie może poprawić codzienne funkcjonowanie oraz wygląd twarzy. Blefaroplastyka
to chirurgiczna korekta powiek górnych i/lub dolnych.

Blefaroplastyka - jedyna chirurgiczna metoda dającą trwałe i spektakularne efekty dotyczące wyglądu oczu oraz całej twarzy. Wskazania do plastyki powiek:


- ograniczenie pola widzenia

- nadmiar skóry 

- uczucie ciężkości powiek

- ból głowy spowodowany napięciem mięśnia czołowego (unoszenie brwi)
- objaw obrzęku powiek dolnych spowodowany obecnością przepuklin tłuszczowych 


Blefaroplastyka – postępowanie przed zabiegiem:


Przed zabiegiem pacjent odbywa wizytę lekarską, na której ustalone zostają wskazania do operacji. Chirurg przestawi Pacjentowi plan operacji i postępowanie pozabiegowe. W celu kwalifikacji do blefaroplastyki w PP CLINIC
Lublin należy wykonać następujące badania laboratoryjne: morfologia krwi, układ krzepnięcia (APTT, INR, PT), elektrolity, antygen HBs.

 


Blefaroplastyka - jak wygląda i ile trwa plastyka?


Korektę powiek wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i trwa około 45 do 60 minut. Przed rozpoczęciem zabiegu wykonywana jest dokumentacja medyczna. Następnie lekarz zaznacza linie ciecia na powiekach. W kolejnym etapie chirurg podaje środek znieczulający w okolicę miejsca operowanego za pomocą cienkiej igły. Następnie lekarz wykonuje plastykę powiek usuwając nadmiar skóry oraz przepukliny tłuszczowe, jeśli występują. Cięcia na powiekach
górnych wykonywane są w ich załamaniach, natomiast na powiece dolnej cięcie przebiega pod linią rzęs. Kończąc korektę lekarz zakłada cienkie szwy i opatrunek. Pacjent wychodzi do domu po kilku godzinach po zabiegu.


Korekcja powiek (blefaroplastyka) – postępowanie pozabiegowe:

Zdjęcie szwów następuje zazwyczaj w 7 - 10 dobie po blefaroplastyce i wtedy pacjent zgłasza się do PP CLINIC Lublin na pierwszą wizytę kontrolną.
Po plastyce (około 7-14 dni) mogą wystąpić obrzęki i zasinienia wokół oczu. Powyższe powikłania są częściej obserwowane w przypadku plastyki powiek dolnych niż górnych. Może wystąpić łzawienie lub niewielkiego stopnia pieczenie powiek, oczu. Dolegliwości bólowe są nieznaczne. Pacjent opuszczający naszą klinikę dostaje szczegółowe zalecenia pozabiegowe w formie papierowej.  Blefaroplastyka (plastyka powiek) – efekty:


Plastyka powiek górnych i dolnych daje długotrwałe efekty. Szacuje się, że efekt blefaroplastyki górnej trwa około 7-10 lat i po tym czasie może być konieczne powtórzenie zabiegu. Natomiast blefaroplastyka dolna daje trwały efekt i zazwyczaj nie ma konieczności jej powtarzania. 
Ostateczny
efekt blefaroplastyki widoczny jest po kilku tygodniach. W czasie gojenia blizna zmienia swój kolor od czerwonego, poprzez różowy, żeby w końcu stać się cienką bladą kreską praktycznie niewidoczną dla osób postronnych. BLEFAROPLASTYKA w PP CLINIC Lublin
- podsumowanie

Czas trwania: 45 - 90 minut

Znieczulenie: miejscowe

Bolesność: minimalna / zabieg bezbolesny 

Cena: 3900 - 4500 

Cena zawiera: zabieg blefaroplastyki, zdjęcie szwów,

opiekę pozabiegową: kontrole, ew. zabiegi laserowe redukujące blizny 


Efekty plastyki powiek w PP CLINIC Lublin


Lekarz wykonujący korektę powiek w PP CLINIC Lublin: dr hab. med. Łukasz Pietrzyk


Miło nam, że odwiedziałaś/eś stronę naszej kliniki w Lublinie.

Blefaroplastyka Lublin - przyjdź do nas i pozwól abyśmy kompleksowo przeprowadzili Cię przez zabieg plastyki powiek.

Jesteś zainteresowany blefaroplastyką ale masz pytania? Przyjdź do nas w Lublinie na wizytę konsultacyjną i rozwiej swoje wątpliwości.