plastyka powiek


Borykasz cię z nadmiarem skóry na powiekach górnych lub dolnych. Twoim problem są tzw. worki pod oczami, a twoje oczy wyglądają na zmęczone? Rozwiązaniem tych problemów jest zabieg – plastyka powiek.

Plastyka powiek górnych i/lub dolnych wykonywana jest zarówno ze wskazań estetycznych, jak i funkcjonalnych, ponieważ opadające powieki górne mogą ograniczać pole widzenia.

 

 

Korekcja powiek – postępowanie przed zabiegiem:


Przed zabiegiem konieczna jest wizytka lekarska, na której zostaną ustalone wskazania do zabiegu. Chirurg przestawi Pacjentowi plan operacji i postępowanie po zabiegu.
Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania laboratoryjne: morfologia krwi, układ krzepnięcia (APTT, INR, PT), elektrolity, poziom glukozy na czczo, antygen HBs.

 


Plastyka powiek - jak wygląda i ile trwa zabieg?


Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 45 do 60 minut. Chirurg znieczula podaje w okolicę miejsca operowanego środek znieczulający. Następnie, wykonuje plastyk powiek usuwając nadmiar skóry oraz przepukliny tłuszczowe, jeśli występują. Na skórę zakładane są cienkie szwy i opatrunek. Pacjent wychodzi do domu po kilku godzinach po zabiegu.


 

Korekta powiek – efekty zabiegu:


Plastyka powiek górnych i dolnych daje trwałe efekty.
Zdjęcie szwów następuje zazwyczaj po około 7 do 10 dni po zabiegu. W PP CLINIC Lublin pierwsza wizyta kontrolna następują po tygodniu od zabiegu.


Po zabiegu występują obrzęki i zasinienia wokół oczu utrzymujące się około 7 do 14 dni. Może wystąpić łzawienie lub niewielkiego stopnia pieczenie powiek. Dolegliwości bólowe są nieznaczne.