plastyka wędzidełka prącia


Wędzidełko prącia to niewielki fałd skóry o trójkątnym kształcie, który łączy napletek z dolną stroną żołędzi. Zazwyczaj długość wędzidełka jest wystarczająca, aby swobodnie odprowadzić napletek i odsłonić żołądź prącia. Czasami, u niektórych mężczyzn występuje krótkie wędzidełko prącia. Zbyt krótkie wędzidełko utrudnia zsunięcie napletka, co powoduje, że czynność ta jest bolesna i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Krótkie wędzidełko może utrudniać kontakty intymne. Podczas kontaktu seksualnego zbyt krótkie wędzidełko może może być źródłem silnego bólu. Niekiedy dochodzić może do krwawienia, w przypadku jego naderwania. Naderwane wędzidełko może zrosnąć się nieprawidłowo z wytworzeniem blizny, co dodatkowo skraca jego długość i nasila dolegliwości.


W przypadku występowania krótkiego wędzidełka lub jego naderwania należy przeprowadzić zabieg frenuloplastyki - plastyka wędzidełka prącia - która jest oferowana przez naszą klinikę w Lublinie

 


Czy zabieg plastyki wędzidełka jest bolesny?


Plastyka wędzidełka to mały zabieg chirurgicznym, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Zabieg nie powoduje bólu. Jedynym nieprzyjemnym momentem jest podanie środka znieczulającego. Kolejne etapy operacji są bezbolesne, a Pacjent nie odczuwa dyskomfortu.

 


Ile trwa i jak wygląda zabieg plastyki wędzidełka prącia?

Zabieg w naszej klinice przeprowadza dr Pietrzyk. Podczas wizyty przed zabiegiem doktor ustala z Pacjentem sposób leczenia. Krótkie wędzidełko prącia może zostać poddane plastyce - wydłużenie wędzidełka lub zostać całkowicie usunięte. Ze względu na wyposażenie naszej kliniki medycyny estetycznej zabieg może zostać wykonany laserowo (przy użyciu lasera CO2). 

Plastyka krótkiego wędzidełka prącia w PP CLINIC Lublin trwa od 20 do 40 minut. W tym czasie lekarz znieczula miejscowo okolicę poddawaną zabiegowi, a następnie wykonuje plastykę kształtu wędzidełka lub je całkowicie usuwa.   

 


Jak postępować po operacji?


Zabieg jest przeprowadzany w trybie ambulatoryjnym, co oznacza, że Pacjent po wykonanej plastyce opuszcza PP CLINIC Lublin zaraz po operacji. Lekarz wydaje Pacjentowi kartę informacyjną oraz zalecenia lekarskie. W okresie pozabiegowym istotne jest utrzymywanie higieny miejsca operowanego, stosowanie miejscowo środka dezynfekującego i stosowanie zaleconych maści. Zabieg nie utrudnia codziennych czynności, jednakże przez okres około 2-3 tygodni należy powstrzymać się od współżycia. Po plastyce krótkiego wędzidełka prącia Pacjent spotyka się ze swoim lekarzem na wizycie kontrolnej po około 7-10 dniach od wykonanej procedury.

Plastyka wędzidełka prącia może być wykonana w każdym wieku. Zapraszamy do naszej kliniki, która posiada doświadczenie z zakresu zabiegów urologii estetycznej.