plastyka warg sromowych - labioplastyka


Plastyka warg sromowych większych i mniejszych – labioplastyka to zabieg estetyczny poprawiający wygląd warg sromowych oraz komfort życia Pacjentki.


Zbyt duże lub niesymetryczne wargi sromowe mogą być przyczyną wielu uciążliwych dolegliwości utrudniających codzienne funkcjonowanie (noszenie bielizny, stroju kąpielowego). Dodatkowo, przerośnięte wargi sromowe mogą powodować dyskomfort podczas aktywności seksualnej.

 


Jakie są wskazania do labioplastyki?


W PP CLINIC Lublin plastyka warg sromowych przeprowadzana jest u osób, u których zdiagnozowano:


- przerost warg sromowych mniejszych – labioplastyka ma na celu zmniejszenie przerośniętych i asymetrycznych warg sromowych mniejszych,


- przerost warg sromowych większych – celem zabiegu jest zmniejszenie warg sromowych większych,


- zanik warg sromowych – labioplastyka ma na celu powiększenie warg sromowych. Materiałem stosowanym w PP CLINIC Lublin i nadającym objętość wargą sromowym jest tkanka tłuszczowa pobrana najczęściej z okolic brzucha lub ud Pacjentki (przeszczep tłuszczu do warg sromowych) oraz kwas hialuronowy.

 


Czy plastyka warg sromowych boli?


Labioplastyka
w PP CLINIC Lublin przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Dyskomfort związany jest z podaniem środka znieczulającego w okolicę operowaną. Kolejne etapy plastyki warg sromowych są bezbolesne. Plastyka warg sromowych trwa około 45 minut.

 


Jak postępować po labioplastyce?


Gojenie rany
po plastyce warg sromowych trwa 1 do 2 tygodni, jednakże powrót do aktywności seksualnej następuje po 4 do 6 tygodni od zabiegu. W okresie pozabiegowym wymagana jest higiena miejsca operowanego. Pojawiające się dolegliwości bólowe okolicy krocza ustępują zazwyczaj po powszechnie stosowanych lekach przeciwbólowych dostępnych bez recepty. Efekty plastyki warg sromowych ocenia się po5 do 6 tygodni po zabiegu, natomiast efekt docelowy obserwuje się  po około 4 miesiącach po labioplastyce.