usuwanie znamion skórnych

USUWANIE ZNAMION SKÓRNYCH – DERMATOCHIRURGIA  

PP CLINIC Lublin oferuje leczenie chirurgiczne i laserowe zmian skórnych i tkanki podskórnej, takich jak: - włókniaki skóry, - brodawki łojotokowe, - tłuszczaki, - znamiona barwnikowe, - nowotwory skóry – rak podstawnokomórkowy, rak płaskonabłonkowy. 

Rozpoznanie zmiany skórnej odbywa się na podstawie obrazu klinicznego oraz na podstawie dermatoskopii. Dermatoskopia w PP CLINIC Lublin jest przeprowadzana przez lekarza dermatologa i polega na oglądaniu zmiany pod dużym powiększeniem. Jest badaniem bezbolesnym. 

Znamiona barwnikowe (znamiona melanocytarne), potocznie pieprzyki, występują u każdego z nas. Różnią się pod względem wielkości, kształtu, charakteru i umiejscowienia.

Chirurgiczne usunięcie zmiany skórnej obejmuje:

Znamiona barwnikowe atypowe,

- Podejrzane zmiany skórne,

- Zmiany nowotworowe skóry. 

Czy chirurgiczne usuwanie znamion skórnych boli i ile trwa?

Usuwanie zmian skórnych w PP CLINIC Lublin przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Zabieg jest bezbolesny i trwa około 20 do 30 minut.

Jak wygląda chirurgiczne usuwanie znamion skórnych i jakie są zalecenia po zabiegu?

Lekarz przez zabiegiem zaznacza zmianę markerem oraz kreśli linie cięcia chirurgicznego. Następnie po dezynfekcji, znieczula

miejsce operowane. Za pomocą skalpela zmiana skórna jest usuwana. Lekarz zakłada szwy podskórne i skórne oraz opatrunek jałowy.