wypełnianie zmarszczek - kwas hialuronowy


Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry, który dzięki zdolności do wiązania wody zapewnia jej właściwy poziom nawilżenia i jędrność. Niestety wraz z wiekiem jego ilość się zmniejsza, a skóra starzeje się - staje się sucha, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki.

Nowoczesne preparaty zawierające kwas hialuronowy podawane do skóry dają widoczne i długotrwałe rezultaty oraz naturalny wygląd. Zabieg, oprócz uzupełnienia niedoborów kwasu hialuronowego, pobudza produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra nabiera jędrności, jest gładka i pełna witalności.
Likwidacja zmarszczek to tylko jeden z efektów zastosowania kwasu hialuronowego. Zabiegi z użyciem wypełniaczy umożliwiają poprawę konturów twarzy, modelowanie i powiększanie ust.

Na rynku istnieje wiele preparatów zawierających kwas hialuronowy. W PP CLINIC Lublin, aby zapewnić kompleksową opiekę i bezpieczeństwo, każdy Pacjent traktowany jest indywidualnie, a zabiegi przeprowadzane są przy użyciu produktów takich jak: Neauvia, Filorga, Princess, Stylage, czy Radiesse.

 

Wskazania do zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego:

Preparaty zawierające kwas hialuronowy stosowane są do wypełniania takich okolic jak:

- bruzdy nosowo - wargowe

- zmarszczki wokół ust

- zagłębienia brody

- opadające policzki

- zapadnięte skronie

- zmarszczki gładzizny (zmarszczki między brwiami)

- zmarszczki poziome czoła

 

Jak wygląda zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?

Około 30 minut przed zabiegiem miejsce, w które będzie podawany preparat znieczulający miejscowo przy użyciu kremu zwierającego środek znieczulający. Następnie, po dezynfkcji okolicy poddawanej zabiegowi, preparat kwasu hialuronoego podawany jest w odpowiednią warstwę skóry przy użyciu cienkiej igły lub kaniuli, co znacznie redukuje doznania bólowe. Wypełniacze mają postać krystalicznego, elastycznego żelu, który po wstrzyknięciu do skóry wiąże wodę i zwiększa objętość danej okolicy.

 

Jak postępować po zabiegu i kiedy widoczne są efekty?

Po zabiegu, przez około 2 tygodnie zaleca się unikanie nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło. Rekomenduje się stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

Efekty działania kwasu hialuronowego są natychmiastowy. Działanie kwasu hialuronowego jest długotrwałe, jednak po pewnym czasie przemija. Po około 6 do 18 miesiącach kwas hialuronowy jest stopniowo rozkładany przez enzymy naszego organizmu i ulega naturalnej degradacji. Po tym czasie należy powtórzyć zabieg w celu utrzymania wcześniejszych efektów. 

 

Przeciwskazania do stosowania kwasu hialuronowego

Zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest przeciwskazany w przypadku:

- występowania reakcji alergicznej na kwas hialuronowy

- występowania aktywnej infekcji lub zmian na skórze w obrębie obszaru planowanego zabiegu

- kobiet, które są w ciąży lub karmią piersią

- występowania skłonności do blizn przerostowych (keloidów), chorób układu immunologicznego, u pacjentów stosującyh leki immunomodulujące 


Możliwe objawy niepożądane występujące po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona i obrzęknięta. Objawy te ustępują w przeciągu kilku godzin lub kilku dni, w związku z tym pacjent na 2 dzień może wrócić do swoich zajęć.

Wśród innych objawów niepożądanych wymienia się m.in. krwiaki, zakażenie, martwica skóry, uzyskanie niesymetrycznego efektu.