powiększanie piersi implantami
 

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii estetycznej w obrębie piersi jest powiększanie biustu. Lublin to obszar, w którym wyróżnia nas najniższa cena. Operacja powiększania biustu implantami może być wykonana w każdym wieku i nie wpływa na późniejszą możliwość karmienia potomstwa piersią.

Wykorzystywane są dwa rodzaje implantów:

- implanty anatomiczne, które mają naturalny kształt przypominający kroplę łzy. Implanty anatomiczne bardziej naśladują naturalny kształt piersi

- implanty okrągłe, szczególnie polecane osobom, które chcą osiągnąć efekt wypełnienia górnej części biustu


Powiększanie biustu Lublin - jak przygotować się do zabiegu i jak dobrać implanty piersi?

Przed zabiegiem należy umówić się na konsultację lekarską w
PP Clinic Lublin. Podczas spotkania z lekarzem od Pacjentki zbierany jest wywiad celem oceny wskazań i ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Następnie lekarz demonstruje implanty oraz ustala z Pacjentką rozmiar implantów i pożądany rozmiar piersi.

Dobór wielkości i rodzaju implantów zależy od wspólnej decyzji lekarza i Pacjentki. Decyzja jest uwarunkowana budową ciała, stanem i wielkością biustu, zrozumieniem ograniczeń i możliwości powikłań, jakie niesie za sobą powiększenie piersi, planowanym długotrwałym, najlepszym efektem operacji.

 

Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania: 

- laboratoryjne: grupa krwi, morfologia krwi, układ krzepnięcia (APTT, INR, PT), elektrolity, poziom glukozy na czczo, antygen HBs, badanie ogólne moczu

- badania radiologiczne: zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej, USG piersi

- elektrokardiogram (EKG)


Jak wygląda powiększanie biustu i ile trwa zabieg?

Operacja piersi trwa około 1 do 2 godzin i jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Chirurg wykonuje nacięcia skóry w bruździe podpiersiowej lub okołootoczkowo. Cięcie w bruździe podpiersiowej pozwala na zachowanie możliwości karmienia piersią. Następnie implanty piersi umiejscawia się pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem piersiowym większym. Końcowym etapem operacji jest założenie szwów na poszczególne warstwy tkanek i opatrunku na skórę.


Jak postępować po zabiegu?

Po operacji powiększania biustu implantami Pacjentka zostaje w szpitalu w Lublinie przez 1 do 2 dni.

Po operacji wymagane jest noszenie specjalnego biustonosza pooperacyjnego przez okres około 1 miesiąca.

We wczesnym okresie pooperacyjnym Pacjentki najczęściej odczuwają średnio nasilony ból, może pojawić się opuchlizna, zmiany wrażliwości brodawki sutkowej. Zwiększona wrażliwość piersi na dotyk ustępuję po kilku tygodniach. Gojenie rany pooperacyjnej trwa około jednego do dwóch tygodni.
Powrót do pracy następuje w ciągu kilku dni po zabiegu.

Zapraszamy do naszej kliniki w Lublinie, gdzie wspólnie z naszymi specjalistami wybierzemy najlepsze rozwiązanie i omówimy powiększanie biustu oraz dobierzemy odpowiednie implanty. Wykorzystujemy najnowocześniejsze metody. Odwiedź nas w Lublinie - PP CLINIC, ul. Gęsia 15/U2 (660 866 303).