usuwanie przebarwień skóry - cosmelan, dermamelan

Terapia depigmentacyjna z zastosowaniem preparatu Cosmelan lub Dermamelan to skuteczna metoda likwidacji przebarwień skóry.

 

Redukcja plam i przebarwień na skórze, zwężenie porów, wygładzenie zmarszczek, i rozjaśnienie skóry to niektóre z efektów działania preparatu Cosmelan/Dermamelan.

 

Preparat Cosmelan/Dermamelan ma silne działanie, więc terapia musi być prowadzona pod nadzorem lekarza. Lekarze PP CLINIC Lublin mają wieloletnie doświadczenie w pracy z takimi preparatami.

 


Cosmelan/Dermamelan zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu. Stan skóry poprawia się już po tygodniu od rozpoczęcia kuracji. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam występujących na skórze ulega redukcji o 95 %. Cosmelan/Dermamelan może być wykonywany w każdej porze roku i jest odpowiedni dla każdego fototypu skóry. Jednakże idealnym okresem roku do stosowania terapii depigmentacyjnej jest okres jesienno-zimowy i wczesna wiosna, kiedy nie ma jeszcze intensywnego nasłonecznienia.

 


W zależności od typu skóry, leczenie przebiega z różną szybkością – w przypadku skóry ciemnej plamy znikają po 8 – 10 dniach, osoby o jasnej karnacji obserwują redukcję przebarwień między 8 – 21 dniem. Cosmelan i Dermelan są skuteczne w terapii przebarwień typu melasma, w przypadku przebarwień po stosowaniu środków hormonalnych oraz w leczeniu ostudy ciężarnych.

 


Likwidacja przebarwień skóry
– przebieg zabiegu Cosmelan/Dermamelan


Po dokładnym demakijażu, przemyciu skóry płynem odtłuszczającym, następuje nałożenie maski Cosmelan 1/Dermelan 1 na wybraną powierzchnię (twarz, ręce, plecy). Pacjent z maską na twarzy powinien udać się do domu i zmyć preparat po czasie określonym przez lekarza. Po zmyciu maski pacjent najczęściej nie odczuwa żadnego dyskomfortu, czasami pojawia się niewielki rumień i uczucie ciepła. W dalszym etapie kuracji, pacjent samodzielnie w domu stosuje krem Cosmelan 2/Dermelan 2. W miejscach wrażliwych, najczęściej w okolicach ust i nosa występuje złuszczanie naskórka, skóra jest znacznie napięta, może pojawić się uczucie pieczenia. Jest to reakcja prawidłowa na preparat.

Aby zmniejszyć uczucie dyskomfortu zaleca się stosowanie preparatów o działaniu nawilżającym i natłuszczającym.

Pacjent powinien stosować kremy z wysokim filtrem UV codziennie rano i przed wyjściem z domu.